Sevgilinize Hediye Seçmenizde Yardımcı Olabilecek Fikirler

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Sevgilimizle yapacağımız en güzel aktivitelerden biri film izlemek, hatta bunu hediye şeklinde de verebiliriz sevgiliye;

Şöyle ki bir hediye kutusu hazırlayacağız, polar sevimli battaniye, yanına 2 tane şirin mi şirin kupa, 2 paket nescafe 3′ü bir arada ( daha fazla kahve bulundurun siz yine de 2 tane dememin sebebi romantik olması :) ) ve bir tane DVD . Peki bu DVD ne olacak? Sevgiliyle hangi filmi izlemeliyiz?

 

 

 

Öncelikle ben favorimi söyleyeyim:

Mesajınız var – You’ve Got Mail

Meg Ryan ve Tom Hanks’in başrolünü üstlendiği filmin konusu:

Joe fox kitap marketleri zinciri sahibi bir patrondur. Kathleen kelly ise işlettiği ufak kitapçı dükkanı ile fox’un vicdansız rekabetine karşı koymaya çalışan ufak bir işletme sahibidir. Kader bu iki farklı insanı internette karşı karşıya getirir.

İkinci favorim : Not defteri – Notebook

Sararmış bir not defterinden aktarılan ve yıllar evvelden kopup varan bir aşk hikayesi. 40′lı yıllarda Amerika, kuzey karolayna’daki sahil kasabası seabrook’a genç bir kız gelir. Aile eşrafıyla geçireceği sakin bir yazı hayal eden allie bir karnavalda tanıştığı noah’la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda yaşamını birleştirmesi lazım olan insan olduğunu anlar.

Genç kız zengin bir ailen geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu durumda geleceği hiç düşünmeden düş gibi bir yaz geçirirler ve iyice sevdalı olurlar. ii. Dünya savaşı’nın kızıştığı bir dönemde yaşam, aşıkları ayırıverir. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış bulunan noah savaştan döner. Halbuki allie istekli olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı lon ile evlenmek üzeredir.

 

 

Çoğu kişinin tercih ettiği 50 ilk öpücük de listemizde var : Adam Sandler’ın başrolünü üstlendiği filmin konusu:

50 İlk Öpücük’ün ana karakterleri seviş-bırak zihniyetinde bir Kazanova olan Henry ile her gece hafızasının silinmesine yol açan ender bir nörolojik rahatsızlığa sahip sanat öğretmeni Lucy.

Soğuk deniz canlıları veterineri olan Henry Roth bütün geleceğini planlamıştır.Hawai’deki Deniz Yaşamı Parkı deniz hayvanlarına bakmadığı zamanlarda, tatil aşkı arayışındaki turistlerin kalbini çalmakla meşguldür. Henry için uzun süreli bir ilişki söz konusu değildir, zira böyle bir şey, 10 yıldır planladığı Alaska’ya tekneyle gidip morsların sualtı yaşamını inceleme hayallerini sekteye uğratır.

Ama benim önerdiğim film: Groundhog Day , Bugün Aslında Dündü diye çevirmişler. Bill Murray’in muhteşem bir performans sergilediği filmde;

Bir hava durumu spikeri bulunan phil connors, yapımcısı ve sevimli kameramanı ile beraber pennsylvania’daki punxsutawney kasabasına geleneksel groundhog day şenliklerini görüntülemek için yollanır. O gün, ihtimal dahilinde de phil’in yaşamının en kötü günüdür, fakat bundan beteri de mevcuttur: phil’in karabasanı, her gün tekrarlanır. Böylelikle her gün, ondan dolayı groundhog day yeni baştan yaşanmaktadır. Phil, o gün olacak her şeyi bildiği için bunun avantajlarını kullanmayı zamanla öğrenir. Fakat, yaşamının kadının kalbini kazanması için daha yapması lazım olan çok şey mevcuttur.

 

 

Diğer önerimiz ise Göl Evi, Keanu reeves ve Sandra Bullock ‘un başrolde olduğu filmin konusu: Hayatında bir değişiklikte bulunma vaktinin geldiğini hisseden dr. Kate forster ( Sandra bullock ) Stajını tamamladığı bölgesel İllinois hastanesinden ayrılarak hasta trafiğinin yoğunlaştığı chicago’da bir hastanede çalışmayı kabul eder. Geride bırakmaktan üzüntü duyduğu tek şey kiralamış olduğu güzel evdir. Kate ile doğru yola çıkmadan evvela evin daha sonraki sakini için posta kutusuna bir not bırakır. Bu notta şahsına varan mektuplar için yeni adresini bırakır ve kapının üstündeki gizemli pati izlerinin şahsı taşınırken de orada olduğunu açıklar. Evin yeni kiracısı alex eve geldiğinde ise herhangi bir ortamda pati izinden eser yoktur. Kate ve alex göl evinin posta kutusu vasıtasıyla yazışmayı sürdürürken, inanılmaz ve imkansız bir biçimde 2 ayrı senede yaşadıklarını görürler.

 

Yine  bir Meg Ryan klasiği olan Melekler Şehri izlemeye değer filmlerden, Nicolas Cage ile uyumu harika olmuş. Filmin konusu:

Hastalarından birisini hiç neden yokken ameliyat masasında kaybeden kalp cerrahı dr rice`ın kendisine inancı alt üst olmuştur. Los angeles üstünde gezinen melek seth o esnada her ne kadar ölen hastaya yardım için orada bulunsada maggie`den etkilenir ve onun kendine bulunan güvenini tekrar kazanmasında yardımcı olmaya karar verir. öye yandan ona sevdalı olur ve sonunda tüm risklerine rağmen görünmez bir ruh olmaktan çıkar, şüpheli bir yabancı şekline gelir. Kadere inanmayan maggie ise seth`e daha öncekilerle kıyaslanmayacak seviyede sevdalı olur. öye yandan maggie ile olmak için göklerden ve meleklikten vazgeçen seth, yeryüzündeki karmaşık yaşamı yaşadıkça umutsuzluğa kapılır. Acep aşk, şahsın temel özelliklerinden vazgeçebileceği kadar kıymetli midir? .

 

 

Sevgilinizle iyi seyirler dilerim.Benzer konular: sevgiliyle izlenecek filmler, sevgili ile izlenecek filmler, sevgiliyle hangi film izlenir, 50 ilk öpücük konusu, sevgiliye film,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>